Mudelismifoorum Mudelismifoorum
forum.pistik.com

KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Helikopter ("Drone" ) kukkus Ülemiste järve

Uus teema   Vasta teemale    Mudelismifoorum -> Vaba teema
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
Homa

PostitusPostitatud: Laup Veeb 21, 2015 1:02    Teema: Helikopter ("Drone" ) kukkus Ülemiste järve Vasta viitega

Tere. Sooviks teada kuidas lõppeb minu lugu.
Drone tõusis õhku keskturu juures, mille järel tuul viis ta Ülemiste järvele ning oli üles võetud Lennuameti poolt. Olen nendega ühendust võtnud. Mulle öeldi, et tehakse väärteo menetlus ning kahe nädala pärast võetakse ühendust. Drone on hetkel nende käes. Aitäh. Sad Sad Sad
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Oehh

PostitusPostitatud: Laup Veeb 21, 2015 2:16    Teema: Vasta viitega

Ei hakka näägutama ja moraali lugema.
Sul vedas, et algatati VÄÄRTEO menetlus, mitte KRIMINAALASI.

Aga kuidas lugu lõpeb pole kahjuks siinse foorumi otsustada. Confused
Kui hästi läheb siis saad kopsaka trahvi...
Kui vaidlema hakkad, leitakse karmimad paragrahvid (näiteks terrorism)

Suuresti sõltub nüüd sinu enese diplomaatiaoskustest. Smile

Edu ja enesekriitikat edasiseks.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Cado

PostitusPostitatud: Laup Veeb 21, 2015 10:46    Teema: Vasta viitega

Ei tasu nüüd liialdama ka hakata terrorismiga. Very Happy

Aga räägi siis siia ka mis lõpuks tehti sinuga.
Kui sa ikka kirjutada saad siia ning sind pole Guantanamo vanglasse ära pandud. Very Happy
Homa

PostitusPostitatud: Laup Veeb 21, 2015 15:03    Teema: Vasta viitega

http://www.ecaa.ee/public/Foto-02-10-2014_08-04-15-0001.pdf
§ 6014. Õhusõiduki juhi poolt lennureeglite rikkumine
(1) Õhusõiduki juhi poolt lennureeglite rikkumise eest –
karistatakse rahatrahviga kuni 200 trahviühikut.
kuni 800 euro+ konfiskeerimine???? Sad Sad Sad Sad Sad
Tagasi üles
Kpe

PostitusPostitatud: Laup Veeb 21, 2015 15:58    Teema: Re: Helikopter ("Drone" ) kukkus Ülemiste järve Vasta viitega

Homa kirjutas:
Drone tõusis õhku keskturu juures, mille järel tuul viis ta Ülemiste järvele ning oli üles võetud Lennuameti poolt. Olen nendega ühendust võtnud. Mulle öeldi, et tehakse väärteo menetlus ning kahe nädala pärast võetakse ühendust. Drone on hetkel nende käes. Aitäh. Sad Sad Sad

Loodetavasti õpid sellest midagi ja oled edaspidi targem!
Tagasi üles
IDSuRnUaEd

PostitusPostitatud: Laup Veeb 21, 2015 16:25    Teema: Vasta viitega

Ei te jah mis isu on sellisetsse alatesse torkima minna ,neid pole eestis palju kus lennata ei tohi aga ikka minnakse .No loodame et, asi laabub sul kuidagiviisi
DJI Phantom fc 40
Tagasi üles
Homa

PostitusPostitatud: Laup Veeb 21, 2015 18:07    Teema: Vasta viitega

Ma hakkasin seds õhku laskma turu juures. See oli tuulega puhutud kõrvale. Ma ei teadnud et tallinnas kennata ei tohi
Tagasi üles
indur

PostitusPostitatud: Laup Veeb 21, 2015 18:32    Teema: Vasta viitega

Eks ta võib natuke kummaline olla jah, et lennuvälja läheduses ei tohi lennata.
Aga oled sa oma kopterit tagasi nõudnud? Millega nad põhjendavad konfiskeerimist, kui neil üldse sellist õigust ongi?
Tagasi üles
linnuke

PostitusPostitatud: Laup Veeb 21, 2015 19:05    Teema: Vasta viitega

https://www.google.ee/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=5&cad=rja&uact=8&ved=0CC4QuAIwBA&url=http%3A%2F%2Fwww.youtube.com%2Fwatch%3Fv%3DSCIJ0F62og4&ei=F6zoVLyFIcn7UIOVgZAL&usg=AFQjCNFTSO0cbSb2GXrHa9RROZ4FHxuiKA&sig2=IejheLjPA--xSlxWoe8VGw&bvm=bv.86475890,d.bGQ
Ülemiste järv Lennu-Jaamast pea sama kaugel. Sad
Tagasi üles
mcmatrix

PostitusPostitatud: Laup Veeb 21, 2015 19:07    Teema: Vasta viitega

Homa kirjutas:
Ma hakkasin seds õhku laskma turu juures. See oli tuulega puhutud kõrvale. Ma ei teadnud et tallinnas kennata ei tohi

No tule taevas appi.
Sa lased oma lennumasina Tallinna lennujaama maandumiskoridori ja teed suured silmad, et seal ei tohtinud lennata.
Kujutad sa ette, mis oleks võinud juhtuda, kui sinnu linnuke oleks sattunud maanduva lennuki mootorisse? Tõenäoliselt mitte, sa muretsed rohkem oma karistuse ja linnukese pärast. Selleks, et järve triivida pidid masina suht kõrgele laskma. Enne lennutamist ikka mõtlesid inimeste ohutusele turu piirkonnas!? Kas ilm üldse on sobilik, majade vahel tuult pole aga kui lasen pilvedesse siis äkki seal on!? Kas sa üldse esimesest sammust edasi mõtlesid?!

Tegelikult peaks selle case'i suure kella külge tõmbama siis võtaksid teised sarnased tegelased ka äkki õppust, ühesõnaga üks korralik "näidispoomine".

Eks see drooni ja multikopterite asi ole natukene kontrolli alt väljunud.
Ilma igasuguste eelteadmisteta tegelane võib endale lennuvalmis riistapuu osta ja lennutada, kus heaks arvab, teadmata midagi riskidest ja muudest asjadest.

Sorry, et nii kuri aga just sellise hooletuse ja juhtumiste pärast tõmmatakse kogu lennuhobile päitsed pähe.
Antud juhtum oleks võinud päris halvasti lõppeda. Täna õnne, sul läks veel päris hästi.

PS. Kui see nüüd libateema ei olnud siis plusspunktid sulle julguse eest oma tegu lennujuhtimisele tunnistada ja foorumisse postitada.

PSS. Ega see "näidispoomine" palju villa anna. Võtab vast ainult noorelt tahte hobiga edasi tegeleda.

Tegelt peaks seda lennuohutust ja muud infot täitsa kampaania korras meedias tutvustama. Aitab võibolla teadmatuse taset ja sellest tulenevaid riske vähendada. Hobistide seas pole mõnda aktivisti?
Droonid ja multikopterid peaaegu sama levinud kui rollerid ja muud.
Hetkel kahjuks tundub, et kui samamoodi edasi lasta siis on ainult ajaküsimus, kui mingi suurem jama juhtub.

Viimati muutis seda mcmatrix (Laup Veeb 21, 2015 22:41). Kokku muudetud 3 korda
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
IDSuRnUaEd

PostitusPostitatud: Laup Veeb 21, 2015 19:35    Teema: Vasta viitega

mcmatrix kirjutas:
Homa kirjutas:

Sorry, et nii kuri aga just sellise hooletuse ja juhtumiste pärast tõmmatakse kogu lennuhobile päitsed pähe.
Antud juhtum oleks võinud päris halvasti lõppeda. Täna õnne, sul läks veel päris hästi.

Õige!
DJI Phantom fc 40
Tagasi üles
ulmeKulgur

PostitusPostitatud: Laup Veeb 21, 2015 20:46    Teema: Re: Helikopter ("Drone" ) kukkus Ülemiste järve Vasta viitega

Homa kirjutas:
Drone tõusis õhku keskturu juures, mille järel tuul viis ta Ülemiste järvele ning oli üles võetud Lennuameti poolt. Olen nendega ühendust võtnud. Mulle öeldi, et tehakse väärteo menetlus ning kahe nädala pärast võetakse ühendust. Drone on hetkel nende käes. Aitäh. :( :( :(

Kahju kuulda. :( Minul on aastast 1998 üks lennuk Harku järves (aga Harku järve kukkumine on Ülemistega võrreldes ohutu -- seal ei lenda madalalt päris lennukid).

Kuidas lugu lõppeb, ma ei tea -- pole kuulnud ühegi pretsedendi kohta.
Kardetavasti lugu lõpeb mingisuguse trahviga. Loodan, et mitte kõige suuremaga.

Üldiselt, ma ei soovitaks lennutada nii tihedalt asustatud kohtades, nagu Keskturg. Välja arvatud ehk vaikse ilmaga õhulaeva või muud väga ohutut (väikest, kerget ja kaitstud propelleritega) aparaati.

Failsafe funktsiooni soovitaksin seadistada maanduma, mitte üritama edasi lennata. Edasi lendamine on halb idee, kui puudub kontroll selle üle, kuhu edasi lendab.
Lennutrassidest hoian ma õige mitme km kaugusele.

(Täiendavat distantsi hoian ka seetõttu, et mina oma lendudest Lennuametile ei teata. Ma tean, et kõik mis ma droonidega Tallinna lähiümbruses teen, on ametnike arust illegaalne, ja seetõttu pean seda hoolsalt tegema. Kui aga mõni kaotsi läheb, siis mina vaikin, ja minu drooni tagasi minuni jälitada ei ole võimalik.)
Tagasi üles
IDSuRnUaEd

PostitusPostitatud: Laup Veeb 21, 2015 21:20    Teema: Vasta viitega

Mõtlesin ka sama et,kui poleks torkima läinud et see sinu oma oli mis sinna järve kukkus poleks sind nö tabatud .Aga jh nüüd tuleb vastutust kanda tehtu eest et karistusega näidata teistele et ametnikel on tõsi taga selliste piirgondadega
DJI Phantom fc 40
Tagasi üles
Homa

PostitusPostitatud: Laup Veeb 21, 2015 21:34    Teema: Vasta viitega

Tänan kõike
Tagasi üles
linnuke

PostitusPostitatud: Laup Veeb 21, 2015 22:21    Teema: Vasta viitega

Alles see oli,kui keegi lennutamise kohaks pakkus Veerenni tn.platsi.Pole seegi ju teab mis kaugel..... Evil or Very Mad

Viimati muutis seda linnuke (Püh Veeb 22, 2015 1:54). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles
nemo

PostitusPostitatud: Laup Veeb 21, 2015 22:27    Teema: Vasta viitega

Kui meie omad varsti Dubai'st eeskuju võtavad, siis hakkavad nad neid mänguasju alla tulistama.

Kes ei tea, siis pisike uudis siit:
http://news.aviation-safety.net/2015/01/23/dubai-airport-briefly-closed-due-to-illegal-drone-activity/

• Eachine Racer 250
  • KingKongSmart100
  • Fox EPO Glider 2.32m
  • Taranis ja FrSky kampott
  • 1/10 SCT
  • Camera: Runcam 2

Võsalendur
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
kyylik

PostitusPostitatud: Laup Veeb 21, 2015 22:45    Teema: Vasta viitega

Tere Homa,kas sa oskad öelda kuna umbes ja kust sa selle nn.drooni said,mind huvitab,kuna enam müüad väidavad et kõik õpetused ja kaardid kaasas,kas ikk on? eriti kui droon on veel tallinnast ostetud kus keelu alad.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
linnuke

PostitusPostitatud: Püh Veeb 22, 2015 0:02    Teema: Vasta viitega

nemo kirjutas:
Kui meie omad varsti Dubai'st eeskuju võtavad, siis hakkavad nad neid mänguasju alla tulistama.

http://news.aviation-safety.net/2015/01/23/dubai-airport-briefly-closed-due-to-illegal-drone-activity/

Asi pole ilmselt Dubais.Isegi kohaliku Tatika Jaani lennuvälja segaks see. Very Happy
Tagasi üles
nemo

PostitusPostitatud: Püh Veeb 22, 2015 0:06    Teema: Vasta viitega

linnuke kirjutas:
nemo kirjutas:

Asi pole ilmselt Dubais.Isegi kohaliku Tatika Jaani lennuvälja segaks see. Very Happy

Nii palju mulle silma ja kõrva jäi, et tol korral oli see juba paari nädala jooksul teine juhtum ning peale seda löödi kella ning korralduse järgi kuulusid alla kõmmutamisele kõik mudelid. Piirkond hõlmas rohkemat kui lennuvälja ümbrust

Ja sina surnuaed, tõmba oma avatar pisemaks, terve leht on paigast ära selle lennuvõimetu linnu pärast

• Eachine Racer 250
  • KingKongSmart100
  • Fox EPO Glider 2.32m
  • Taranis ja FrSky kampott
  • 1/10 SCT
  • Camera: Runcam 2

Võsalendur
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Mudelismifoorum -> Vaba teema Kõik ajad on GMT + 3 Tundi
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes