Mudelismifoorum Mudelismifoorum
forum.pistik.com
 
 KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Klubitegevus siseruumides - Tallinnas

 
Uus teema   Vasta teemale    Mudelismifoorum -> Üldine arutelu
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
lauri
Administrator


Liitunud: 20 Juuli 2005
Postitusi: 3055
Asukoht: Tallinn, Estonia

PostitusPostitatud: Nelj Sept 13, 2007 9:57    Teema: Klubitegevus siseruumides - Tallinnas Vasta viitega

Ilmad muutuvad iga päevaga kehvemaks ja varsti pole enam võimalik 4-5 korda nädalas platsil kohtuda. Tõueb päevakorda jälle küsimus - kust leida ruumid klubi jaoks Tallinnas?

Hetkel on Tallinnas ligi pooled aktiivsed mudelistid Fun Fly klubis - päris palju aktiivseid inimesi, niiet vähemalt kord nädalas klubi ruumides kokku saada oleks väga reaalne. See oleks hea koht omvahel info vahetamiseks (a la F3K mudelite ost, tehnika jms küsimuste lahendamine ja muu taoline) ning ka saaks kohale kutsuda uued asjast huvitatud, et neile hobi tutvustada.

Nüüd võiks avaralt mõelda ja leida lahendusi, kust saaks kasvõi üheks hooajaks (näiteks suveni) klubiruumid? Ega palju pole vaja - 15-20m2 esialgu piisaks. Esialgu teeks ainult "nõupidamise" ruumi, viilima ja saagima ei hakka, kui just 50m2 pinda kätte ei kuku.

Kontorihooned seisavad mitmelpool tühjana, oleks vaja "oma-meest" kes sponsor-korras mõned ruumid eraldaks või soodsalt üürile annaks. Kohti on kümneid ja sadu, aga tuleks lihtsalt jutule saada. Asukoht võiks muidugi olla selline, et ka ühistranspordiga juurdepääs pole probleem (mõeldes koolinoortele peamiselt).

Klubi on MTÜ staatuses täiesti olemas ja hulga liikmetega juba. Taoline vähemalt kord nädalas kokkusaamine oleks hobi arengu seisukohalt ääretult tähtis - just uute huviliste koolitamise seisukohast. Poleks probleem hankida ka arvuti ja seal simulaator jooksma panna jne. Kaugemas perspektiivis võiks muidugi ka töötuba tekkida, kus saaks koos mingit tehnoloogiat arendada, vorme teha, cnc-lõikurit ehitada vms.

Variant on ka ruumid üürile võtta nagu iga firma seda teeb, kuid reeglina on 1m2 maksumus 100kr või rohkem, mis teeks igakuisteks kuludeks 1500-2000kr + internet, mis on esialgu veidi palju, arvestades et puudub igasugune riiklik/kohaliku omavalitsuse tugi esialgu.

Arvamused, ettepanekud? Võimalus on muidugi ka nö ametlik kiri koostada enamvähem ülal oleva info põhjal ja saata see laiali näiteks suurematesse kinnisvarafirmadesse, kellel omal ka kuhjaga kinnisvara vedeleb. Hobi ise-enesest ju atraktiivne ja võiks ka firma omanikele/juhtidele huvi pakkuda Wink
_________________
Lauri Laidna - www.pistik.com
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
tola555Liitunud: 15 Märts 2007
Postitusi: 348

PostitusPostitatud: Nelj Sept 13, 2007 11:07    Teema: Vasta viitega

talvel saab ju lumehanges kah lennata Razz
Vana oli EasyStariga lumehange pealt startinud täitsa edukalt
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
MarekLiitunud: 26 Juuli 2005
Postitusi: 2911

PostitusPostitatud: Nelj Sept 13, 2007 12:29    Teema: Vasta viitega

Saab saab, aga Lauri jutu mõte oli vist veidi teine Smile
Ruumid kokkusaamisteks on igati tähtis ja klubinduse juurde käiv asi. Alguses võiks asja lahendada ka mõne söögikoha, pubi vmt-ga. Korra 2 nädala jooksulgi 10-15 inimest kokku saada ja mõnda küsimust silmast silma arutada on vist hetkel suht reaalne: tulevikus on ehk kogukond suurem. Super oleks nt Kullos mingi ruum kindlal ajal meie kasutusse saada, et siis mingil päeval, mingil ajavahemikul. Kohe ei peagi vast üürima, sest pole ka nagu mõtet, kui enamus ajast ruum tühjalt seisaks. Kuid kui asi tõesti käima läheb ja me vajame ruume lennukite ehituseks jms-ks, siis on üürimine väljapääsmatu.
_________________
Mudelite kroonika
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
akLiitunud: 20 Juuli 2007
Postitusi: 549
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Nelj Sept 13, 2007 13:22    Teema: Vasta viitega

Hei,

mõtleks natuke, mis on vajadused, et mida koos tegema peaks?
1. social event mõttekaaslastega - dringi kõrvale juttu puhuda? Miks ka mitte, aga kas pubi ei sobi selleks?
2. Mingi ressursi hankimine, mida oleks individuaalselt raske/mõttetu hankida? Aga mis see küll olla võiks - neid kes ise midagi ehitavaid vist ikka ei ole nii väga, enamus lennutajaid vast piirdub poest ostetud konstruktori kokkupanekuga, mida saab ka kodus teha.
3. Ühine lennutuskoht, olgu see siis lennuplats ja miks mitte mingi siselennu angaar. Koos lendamine on social event, simulaator on pigem individuaalne.
4. mingi tehnikaga tutvumine enne tema ostu, olgu see siis mingit tüüpi lennuk, helikopter või kasvõi helicommand - kui tihti seda vajadust ette tuleb aastas?

Ma kardan, et minul näiteks ei ole eriti aega lihtsalt ülaltooduga tegeleda. Paremal juhul saab kas peale tööd tunnikese plaanerit lennutada suvalise tee peale jääva põllu peal või nädalavahetusel paar korda helikopterit õue tõsta ja akud tühjaks lennata. Millegi ehitamine toimub kah, aga väga ebaregulaarselt ja ma ei vaja spets tööriistu või siis on nad olemas. Social event'id on kah kõik naise poolt ette ära planeeritud:-) Kui pensionile jääda, siis on ehk ka aega ja klubi oleks parim koht ajaviitmiseks, aga enne tuleb mitukümmend aastat elada ja töötada veel...

Heameelega paneks kasulikule üritusele õla alla, ka rahaliselt, aga sellel peab olema reaalset perspektiivi. Mareki ettepanek (mida ma peale postitust nägin ja nüüd postitusele juurde kirjutan), hakata pubis koos käima, tundub mõistlik algus.

Andrus
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
lauri
Administrator


Liitunud: 20 Juuli 2005
Postitusi: 3055
Asukoht: Tallinn, Estonia

PostitusPostitatud: Nelj Sept 13, 2007 13:43    Teema: Vasta viitega

Pubis käimine ei ole perspektiivikas, seda asendab platsil käimine. Pubisse ei võta me ka oma mudelit või mingit vidinat kaasa (ei võta ju!) - et uurida, puurida, teistele näidata, küsida. Pubisse ei kutsu sa näiteks kooliealisi hobist huvitunud noori - nende vanematele võib kahtlane mulje jääda! Pubis kohtuda võib ja seda peakski tegema, aga minu teema on tõstatatud veidi perspektiivikama plaaniga.

Klubi ruumid võimaldavad:
- rahulikult kohtuda sobival ajal
- ilma mureta kaasa võtta oma uue mudeli, aparatuuri vms
- kohale kutsuda uusi huvilisi
- ruumidesse jätta katalooge, jooniseid jms
- vana ja enda jaoks ammendunud mudeli võib nurka uut omatikku ootama jätta jne....

Pubis kohtumine oleks tore, kuid see ei vii asja edasi nii, nagu vaja oleks! Klubiruum annab ka hetkel sisuliselt paberil ja "hinges" olemas olevale klubile ka uut hingamist ja väljundi.

Vaba ajaga on nii, et vahel on väga kiire, teinekord aga poleks küll probleemi üks nädalapäeva õhtu hobile pühendada klubi tegevuse kaudu. Sel teemal olen juba vist üle aasta vaikselt inimestega rääkinud. Usun, et Tallinnas aktiivseid osalisi oleks kümne kanti - ja kui iga nädal ühel päeval isegi 5 meest kohale ujub, saaks igasugu asju arutada! Muidugi elu näitaks, kuidas teooria ka praktikas tõestust leiab. Tartus vist saadakse reeglina korra nädalas kokku? (aasta tagasi käis see jutt foorumist läbi)

Ideaal oleks muidugi nii nagu Rootslastel. Klubi hoone ja klubi lennutamisplats seal kõrval:


Hetkel mõtleme veidi väiksemalt, aga nii väikselt ka ei tahaks, et miks meille ruumid, kohtume pubis...
_________________
Lauri Laidna - www.pistik.com
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
tola555Liitunud: 15 Märts 2007
Postitusi: 348

PostitusPostitatud: Nelj Sept 13, 2007 14:00    Teema: Vasta viitega

Lendamiseta poleks nagu päris see. Kui paljudel on toas lendamise vidinad olemas(paberlennukid ei lähe arvesse)?
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
daapnLiitunud: 28 Mai 2007
Postitusi: 300

PostitusPostitatud: Nelj Sept 13, 2007 14:34    Teema: Vasta viitega

Rahu!

Tugevat mudellennu kommuuni/klubi ei teki päevapealt. See rootsi klubi on ilmselt tegutsenud paarkend aastat. Kui me tahame mingil hetkel tulevikus omada majakest, varikatuseid, toitlustust ja lennuplatsi, siis alustada tuleb kooskäimistega pubis, spordisaalis vms kohas. Kaasata noori, teha olemine mugavaks vanameestel. Tüdrukud tuleb ka kampa saada. Teatavasti on naistel näpuosavus/täpsus suurusjärgu võrra parem, kui meestel.

Sama harva, kui ma käin ühistel lennutamistel hakkan ma käima ka pubis.
Toetan endiselt igasugu organiseeritud värki.

daapn
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
RopkaLiitunud: 12 Juuni 2006
Postitusi: 1450
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Nelj Sept 13, 2007 15:20    Teema: Vasta viitega

Kunagi sai ka üks autoklubi asutatud (mis toimib siiani)

kokkusaamised toimuvad üle nädala kindlal päeval ja välja on kujunenud kindel pubi. istutakse, süüakse, räägitakse muredest/kes teab see targutab kaasa, kellel midagi uut näidata, saab tiiru õues ka teha.
kelle juppe vaja, tuuakse sinna....jne

Pubivärki mina maha ei laidaks...saaks kooskäimise tundegi kätte, ei pea ju iga kord mingit lennukit viilima, selleks on nagunii igaühel kodused/töised ruumid.
Samas alati on ju võimalus läpakas kaasa võtta ja kasvõi simu peal mingeid hookuspookuseid ette demoda.
Teine asi on muidugi ühislennutamised, mis on sel aastal kõva hoo sisse saanud, ei maksaks talve ka peljata:)

Niikaua kui mingi vald või linn klubi ennast ei sponsoreeri, niikaua võib vist oma ruumidest ainult unistada, seda enam, et keegi ei taha isegi oma laoplatsi või angaari kasutada anda talvel lennutamiseks.

pubi kasuks räägib ka see, et kui midagi tarka ei juhtu, siis saab vähemalt kõhu täis süüa vms. Seda enam, et sügisesed ilmad ei soosi lennutamist, õhtud ka pimedad.
_________________
kogun vanu vene lennukimootoreid
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
lauri
Administrator


Liitunud: 20 Juuli 2005
Postitusi: 3055
Asukoht: Tallinn, Estonia

PostitusPostitatud: Nelj Sept 13, 2007 15:36    Teema: Vasta viitega

pubi mõte on muidgi parem, kui mittemidagi... kuid võiks siiski oma ruumide suunas mõelda - kirjutasin selle mõtte lahti oma esimeses postituses!

Tühja kontoripinda on sisuliselt igas kontorihoones - TEAN ja NÄEN seda! Kahjuks pole käppa sees kuskil, et mõni ruum headel tingimustel kasutada saada. Mõne ehk saakski, aga kas siis on asukoht paha või 10m2 - mis on ilmselgelt vähe!

Kindlasti on ka koole, kus on tühjasid ruume jne.
_________________
Lauri Laidna - www.pistik.com
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
KunoLiitunud: 11 Apr 2006
Postitusi: 1427
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Nelj Sept 13, 2007 16:32    Teema: Vasta viitega

On kellelgi infi,kas Tõnu Radik lõpetas Planexi päris ära,või toimib see asi veel mingis vormis edasi.Uus maja Viimsis oli küll vägev ja seest suht tühi - teisel korrusel oli isegi mingi fuajee moodi nurk,kus ruumi piisavalt,et koos viibida.Samas ka töökojad ja arvutid spets tarkvaraga (ka simulaatorid).Muidugi ei oma ma mingit infot selle kohta,mis seal toimus,et Janno sealt ära tuli ja mis üldse juhtus.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
vallojoeLiitunud: 8 Aug 2006
Postitusi: 501
Asukoht: Tallinn/Harjumaa

PostitusPostitatud: Reede Sept 21, 2007 13:21    Teema: Vasta viitega

Hi.

Hetkel pead ei saa veel anda, aga mingit juttu olen ajanud, et äkki saab sellel talvel mõnel nädalavahetusepäeval, ühe lasnamäe kooli võimlat kasutada. Lennutamiseks siis.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
tartsLiitunud: 14 Sept 2006
Postitusi: 833
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Reede Sept 21, 2007 13:27    Teema: Vasta viitega

See oleks väga bro
Tuulevaikuses 3D harjutada.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
EukaLiitunud: 20 Märts 2009
Postitusi: 8
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Laup Märts 21, 2009 10:39    Teema: tre Vasta viitega

see on õige et ei peaks mingis pubis istuma kuhu näiteks alajalised nagu mina ,,mu vanemad vaataksid sellele natuke imelikult ma arvan peaksime leidma koha kus oma masinaid taltsutada saali võimala jne. On olemas palju saale ja võimlaid kus saaks väikse raha eest mõne mõnusa laupäeva veeta ma ise oleks ka rahaliselt nõus toetama kuigi olen algaja aga tõsine huvi on kopterite vastu Very Happy.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Mudelismifoorum -> Üldine arutelu Kõik ajad on GMT + 3 Tundi
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group